А   Б   В   Г   Д   Е   Ж   З   И   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Э   Ю   Я Карта сайта   |   oblasti.com.ua
Области Украины Самая полная справочная информация по областям, городам,
селам, поселкам Украины. Гербы и флаги городов Украины.
Главная Области Украины Города Украины Украина фото Сайты Контакты
сайт Президента Украины Президент Украины
официальный сайт Президента Украины
Верховная рада Украины Верховная рада Украины
Официальный сайт украинского парламента
сайт Нацбанка Украины Нацбанк Украины
Официальный сайт НБУ Украины
 
 
Главная » Кировоградская область » Светловодск


Светловодск


Светловодск — город областного значения в Кировоградской области Украины, административный центр Светловодского района.

Население Светловодска: 50 тысяч человек
Основан в 1872 году
Площадь: 45 км²

Историчным предшественником Светловодска был город Крылов (с 1822 года Новогеоргиевск), перенесенный с зоны затопления водохранилищем Кременчугской ГЭС.
Ранее Светловодск носил названия Хрущёв і Кремгэс.

Перша писемна згадка про край датується 1190р. "Київським літописом" і представляє землі на яких виник Крилов - місцем для ловів (полювання) князів .

Як місто, Крилов був започаткований в червні 1615р. : "коли Польський король на прохання старости Чигиринського Даниловича дарував Крилову Магдебурзьке право. В 1625р. біля села Таборища відбулася битва козаків з Польським військом, яка відома під назвою прийнятої угоди-Куруківська. Відомо, що в Крилові була козацька скарбівниця. Село Таборище своєю назвою зобов'язане табору козаків. Так 1647 роком датується перебування в Криловській фортеці в ув'язненні Богдана Хмельницького.

На місці теперішнього спортивного комплексу стояла церква в стилі українського бароко, збудована на кошти Петра Сагайдачного. Про неї писав поет-земляк, "Почесний громадянин" Світловодська Віктор Соколов.

В 1732р. слобода була підпорядкована Миргородському полку, а в 1741р. стала сотенним містечком під назвою Крилов шанець. З 1754 року в Крилові перебуває штаб сербських граничарів-пандурів. Більшість сіл району перетворюється в шанці, змінючи не лише свій уклад а і назви.

У 1821р. місто було віднесене до Орденського кірасирського полку , доля якого була пов'язана з перебуванням у ньому майбутнього поета А.Бета, в спогадах якого є опис тогочасного міста.

Місто здобуло славу завдяки ремісникам, особливо столярам і бондарям, , екіпажних справ майстрам. Табурище відоме майстрами з обробки граніту, гончарних глин. За даними1910р. в Новогеоргіївську щороку проводилось 10 ярмарків.

Селище Власівка підпорядковане міській раді, бере свій початок з середини XVI століття, коли козак на прізвисько Власенко, заснував поселення. Власівський кар'єр -місце, де знайдено найбільшу на території області кількість решток викопних тварин бізонів, турів, мамонтів.Сайты города
 
 
© 2010 Области Украины
Справочная информация по городам Украины.
Все права защищены.
Копирование информации запрещено.